JAROSŁAWIEC

   Położony na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.
              Przystań kutrów rybackich i latarnia morska

  Niesamowite wrażenia zapewniają powracające wieczorem kutry rybackie, które są wyciągane linami na plaże.
  Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem największą atrakcją - jest latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu. Ten zabytkowy obiekt z 1829 roku zbudowany został na planie koła, z czerwonej i glazurowanej cegły. Wszystkie kondygnacje podkreślają ozdobne gzymsy. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.


              Niezwykły klif, malownicza plaża, najczystsza woda

  Brzeg morski w Jarosławcu uczy człowieka pokory wobec siły morza. Znajduje się tu największy
na całym wybrzeżu środkowym klif - ciągnie się na długości około 2 km, a jego wysokość dochodzi
do 24 m. Najważniejsze atrakcje Jarosławca to leżąca u stóp klifu malownicza plaża (najszersze
i najbardziej piaszczyste plaże znajdują się 2 km na zachód od Jarosławca w miejscowości Rusinowo) oraz czysty tu Bałtyk. Nieskazitelna czystość wody to zasługa położenia miejscowości – dalekie wysunięcie w morze oraz brak przemysłu.

          Aquapark Panorama Morska

  W maju 2008 roku Sanatorium Panorama Morska oddało do użytku kompleks basenów odkrytych
o powierzchni lustra wody około 1500 m2. Aquapark oddalony jest od morza o zaledwie 350 m.
Baseny z podgrzewaną wodą są jedną z wielu atrakcji dla wszystkich wczasowiczów wypoczywających w Jarosławcu i okolicznych miejscowościach położonych nad Morzem Bałtyckim. Dodatkowe atrakcje to basen ze sztuczną rzeką i sztuczna grota z wodospadami. Oprócz tego
 w Jarosławcu znajduje się kryty basen w hotelu Król Plaza.

        Rowerem wzdłuż plaży

  Wspaniała trasa rowerowa do Darłówka wzdłuż morza z pięknymi widokami, w samym sercu przyrody z możliwością postojów na dzikich jeszcze plażach (długość około 20 km.)